İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor

Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de son dönemde koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ederken alınan bilgiler neticesinde Türkiye'de de vaka sayılarının azaldığına yönelik açıklamalar peş peşe gelirken kimi vatandaşlar vaka sayılarının artmasının ardından gerekli tedbirlerin alınıp alınmayacağını merak ederken bu konu hakkında ne bilim kurulundan ne de Sağlık Bakanlığından herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Fakat Korona virüs vaka sayılarının azaldığını yönelik açıklamalar yapılırken Sağlık Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabında da vaka sayılarının düştüğüne yönelik veriler söz konusu.

Vaka Sayıları Azalmaya Başladı 

Kimi ülkelerde koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ederken bunun ile birlikte Türkiye'de ise koronavirüs vaka sayıları günden güne azalıyor. Fakat Dünya Sağlık Örgütü ise koronavirüse dair açıklamalarda bulunarak özellikle 2023 yılında vaka sayılarının artacağını dile getirdikten hemen sonra vatandaşların kişisel tedbir alması gerektiği hususunda açıklamalarda bulunarak kişisel tedbirin bu hususta önemli olduğunu ifade etti. Vatandaşlar ise vaka sayılarının artmasının ardından Türkiye'de ve diğer ülkelerde yeniden önlemlerin alınıp alınmayacağını şimdiden merak etse de bu konu hakkında da resmi bir açıklama henüz yapılmadı.