Depremzedelere Özel Kredi Paketleri: Ziraat, VakıfBank Ve HalkBank'ın Koşulları! Depremzedelere Özel Kredi Paketleri: Ziraat, VakıfBank Ve HalkBank'ın Koşulları!

Altın fiyatları bir yükselip bir düşerken alınan bilgiler neticesinde uzman ekonomistler özellikle Eylül ayında çeyrek altın fiyatının en düşük seviyeye ilerlediğini dile getirerek aynı şekilde gram altın fiyatının da düştüğünü belirtti. Altın fiyatlarının düşüş göstermesinin ardından altına yatırım yapan vatandaşlar ise altın kurunun hangi seviyede ilerleyeceğini araştırıyor. Alınan bilgiler neticesinde uzman ekonomistler ise Eylül ayının sonunu işaret ederek Altın fiyatlarının özellikle Ekim ayında yükseleceğini ifade etti. Uzman ekonomistler tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Altına yatırım yapan vatandaşların gözleri ise Ekim ayına çevrildi.

Altın Fiyatlarında Şok Hamle

En son 1.200 liraya kadar çıkan gram altın fiyatının alınan bilgiler neticesinde %1 oranında düşüş yaşadığı belirlendi. Çeyrek altın fiyatı dışında 22 ayar bileziğin gram fiyatında da düşüş yaşanırken özellikle Cumhuriyet altın fiyatı ise en son 7000 civarında 6.850 TL'den raflarda yerini aldı. Altın fiyatlarının düşüş göstermesinin ardından Altına yatırım yapan vatandaşlar ise kurun hangi seviyede ilerleyeceğini şimdiden araştırıyor. Özellikle altın kuru ile birlikte dolar kurunun da aynı seviyede düşüş yaşaması dikkatlerden kaçmadı. Dolar kurunun ise Eylül ayında en düşük seviyeyi bulduğu söyleniyor.