Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlayan ve birçok vatandaşın yüzünü güldüren sosyal konut projesine başvurular devam ederken bu projenin temel atma töreninin başlamasının ardından vatandaşlar ise başvurularının olumlu ya da olumsuz olduğunun nasıl anlayacaklarını araştırıyor. E-devlet üzerinden yapılan başvurular ile birlikte kura üzerinden sonuçlanan sosyal konut projesinde sona yaklaşılırken vatandaşlar ise sonucu merak ediyor.

Maaşlara Beklenen Ek Zam Geldi mi? İşte Son Gelişmeler ve Şok Edici Detaylar! Maaşlara Beklenen Ek Zam Geldi mi? İşte Son Gelişmeler ve Şok Edici Detaylar!

Peki ama sosyal konut projesine başvuruda bulunan vatandaşlar başvurularının olumlu ya da olumsuz olduğunu nasıl anlar ve işte haberimizde.. TOKİ’nin internet sitesinde yer alan Türkiye Geneli Satışlar bölümünden başvurduğunuz projenin adını ilgili alana yazılması gerekiyor. Türkiye Geneli Satışlar bölümünden projenin detay linkine tıklayarak kura sonuçlarına dair detaylar da görülüyor.

Bu aşamada alınan bilgiler neticesinde başvurularım bitmesi durumunda ve kuralların başlamasının ardından siteye girerek bu adımlar takip edilerek başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına yönelik açıklamalarda yapılıyor. Sosyal konut projesine başvuran kişilerin başvurusunun olumlu ya da olumsuz olduğunu öğrenmesi için öncelikle kura çekimlerinin başlamasını beklemesi gerekiyor.