Depremzedelere Özel Kredi Paketleri: Ziraat, VakıfBank Ve HalkBank'ın Koşulları! Depremzedelere Özel Kredi Paketleri: Ziraat, VakıfBank Ve HalkBank'ın Koşulları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayan ve birçok vatandaşın yüzünü güldüren sosyal konut projesine başvuruların devam edip etmediği merak söz konusu olurken bu konu hakkında resmi açıklama yapıldı. Sosyal Konut Projesi sayesinde ev sahibi olacaklarını dile getiren birçok vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini ileterek artık ev sahibi olacaklarını ve kiracı olmaktan bu proje sayesinde kurtulacaklarını ifade etti. Sosyal Konut Projesi sayesinde birçok vatandaşın ev sahibi olması dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birçok kolaylaştırıcı rol üstlenerek özellikle taksit değil de nakit ödemelerde de vatandaşa indirim yaparak adeta yüzlerini güldürdü. Sosyal Konut projesinin 2023 yılında da devam edeceğine yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çalışmalarına devam ettiklerini belirterek sosyal konut projesine dair merak edilen soruları da yanıtladı. Peki ama sosyal konut projesine başvurular sona mı erdi vatandaşlar ise bu sorulara cevap arıyor..
Sosyal Konut Projesine Başvurular Devam Ediyor
Alınan bilgiler neticesinde sosyal konut projesine başvurular sona ermedi ve devam ediyor. Bilindiği üzere konut dışında ilk evim ve ilk iş yerim isimli proje aynı zamanda vatandaşa ve iş yeri imkanı da sağlıyor. Alınan bilgiler neticesinde 7 Kasım tarihinde sona erecek olan arsa ve iş yeri başvurularının 15 Kasım'a dair uzatıldığına yönelik açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal konut projesine dair merak edilen soruları yanıtlarken normalde arsa ve iş yeri başvurularının 7 Kasım tarihinde sona erdiği ne belirtti. Fakat kendilerinin bu tarihi 15 kasım tarihine kadar uzattıklarını yani 15 kasım tarihine kadar arsa ve iş yeri başvuruları yapmak isteyen vatandaşların başvuru yapabileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal konut projesinde rağbetin günden güne arttığını ifade ederek bundan dolayı da bir haftalık bir süre daha tanıdıklarını da söyledi. Her ne kadar ev başvurusu bitse dahi alınan bilgiler neticesinde arsa ve iş yerinde bulunmak isteyen vatandaşlar iki hafta içerisinde ilgili bankalara ön başvuruda bulunarak başvuru işlemlerini tamamlayabilecek.