ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor! ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasındaki anlaşmanın ardından milyonlarca emekliye karşılıksız para ödemesi yapılacağı müjdesi geldi. Emeklilerin alacağı ödeme miktarı ise maaşlarına göre değişiklik gösterecek. Peki, SGK tarafından yapılacak olan ödemeler neye göre belirlenecek? Detaylar haberimizde.

SGK Duyurdu: Tek Başvuruya 4.500 Türk Lirası Ödeme Yapılacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası çalışmaları hız kesmeden sürerken, emekli maaş promosyonu konusunda bankalar da yeni rakamlarını açıklamaya devam ediyor. İstisnasız olarak emekli maaşı alan herkese ödenen promosyon rakamlarında bazı güncellemeler yaşandı ve maaşlardaki artışlarla birlikte promosyon rakamları da yükseldi. SGK tarafından yapılan güncelleme ile birlikte, yeni rakamlar belirlendi.

SGK Emekli Promosyonu Kapsamında Ödenen Rakamlar Artırıldı!

Emekli maaşlarındaki artışın ardından SGK tarafından ödenen promosyon rakamları da artırıldı. SGK'nın açıklamasına göre, emekli maaşı alan kişilere yönelik olarak bankaların ödeyecekleri minimum promosyon rakamı 500 Türk Lirası'ndan 3 bin Türk Lirası'na yükseltildi. Yapılan güncelleme ile birlikte, rakamlar şu şekilde değişti:

  • 3.500 Türk Lirası altında emekli aylığı alanlara 3.000 Türk Lirası,
  • 3.500 Türk Lirası ile 7.500 Türk Lirası arasında emekli aylığı alanlara 3.500 Türk Lirası,
  • 7.500 Türk Lirası ile 10.000 Türk Lirası arasında emekli aylığı alanlara 4.500 Türk Lirası,
  • 10.000 Türk Lirası üzerinde emekli aylığı alan kişilere ise 5.000 Türk Lirası tutarında emekli maaşı promosyonu ödemeleri yapılacak.

Emekli Maaşı Alanlara Promosyon Ödemesi Nasıl Yapılacak, En Yüksek Promosyon Hangi Bankada?

Emeklilere özel olarak ödenen promosyon rakamları, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Promosyon tutarları bankalar tarafından belirleniyor ve her banka bu süreçte kendi rakamını belirliyor.

Kamu bankaları tarafından yapılan son açıklamaya göre, SGK tarafından belirlenen rakamlar ödenecek ve Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank en düşük 3 bin Türk Lirası, en yüksek ise 5 bin Türk Lirası ödeme yapacaklar. Özel bankaların rakamları ise farklılık gösteriyor. ING Bank en yüksek promosyon rakamı ile 8 bin 500 TL ödeme yaparak öne çıkarken, İş Bankası emekli promosyonu için 7 bin 500 TL, Akbank ise 7 bin TL ödeme yapacak.

Emeklilerin bu rakamlara hak kazanabilmeleri için bankalarla anlaşma yapmaları gerekiyor. Anlaşmalar genellikle bankaların internet siteleri üzerinden yapılabiliyor ve detaylı bilgi almak için emeklilerin bankalarla iletişime geçmeleri gerekiyor.

Sonuç olarak, SGK ile bankalar arasındaki anlaşma ile emeklilere karşılıksız ödeme yapılacağı müjdesi geldi. Emekli maaşlarına göre belirlenen promosyon rakamları, SGK tarafından belirlendi ve bankalar tarafından ödenecek. Emeklilerin bu promosyonlardan yararlanabilmeleri için bankalarla anlaşma yapmaları gerekiyor. Anlaşma yapmadan önce, emeklilerin detaylı bilgi almak için bankalarla iletişime geçmeleri önerilir.

Editör: Fikret İMAMOĞLU