Sağlık Bakanlığı tarafından alınan bilgiler neticesinde müjdeli haber vatandaşlar ile buluştu. Sağlık Bakanlığı personel alımına dair açıklamalarda bulundu. 85 bin personel alınacağına dair açıklamalarda bulunan sağlık bakanlığı gerekli şartları da paylaştı. Peki ama Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından personel alımına dair gerekli şartlar ve koşullar neler? Personel alımları başladı mı? Işe alımlarda nelere dikkat ediliyor ve KPSS şartı aranıyor mu? Sağlık Bakanlığı tarafından personel alınacağına dair bilgi paylaşılmasının ardından vatandaşlar ise adeta bu sorulara cevap arar nitelikte.

Sağlık Bakanlığı başvuru kılavuzu ve branş-kadro dağılımı, KPSS sonuçlarının açıklanması hemen ardından personel alımına dair açıklamalarda peş peşe yapıldı. Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca Bakanlığın, bu sene 85 bin kadro açacağına yönelik açıklamalar yapılırken gerekli şartlar ise vatandaşlar tarafından araştırma söz konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalar ile bu sene 85 bin personelin alınacağını söyleyerek herkese hayırlı olması gerektiği bilgisini paylaştı. Bu açıklamalar ile birlikte vatandaşlar ise gerekli şartları merak ederken özellikle başvuru kılavuzunun yayınlanıp yayınlanmadığını da merak ediyor. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kılavuzu, başvuru şartları ve branş kadro dağılımı ile ilgili bilgiler haberimizde..

85 Bin Personel Alım Bilgileri..

Binlerce sağlık personeli atama beklerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bu konu hakkında resmi bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından vatandaşlar ise başvuru tarihini merak ile beklerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise başvuru tarihine dair henüz net bir bilgi paylaşımı yapmadı. 'Sağlıkta 'Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı!' açıklaması ile gündeme gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca birçok ilde atama bekleyen sağlıkçılara seslenerek müjdeli haberi verdi. 32.000 poliklinik olduğuna yönelik açıklamalarda da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sene atamaların artacağını ve tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacaklarının altını çizdi. Tıbbi sekreterlik sayesinde hekimlerin sekreterlik işi yapmaktan kurtulacağını da söyleyerek hekimlerin bu sayede hastalar ile daha fazla ilgileneceğini ve iş yükünün de azalacağını ifade etti. Iyi hizmet vermek adına çok çalıştıklarını dile getiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz' açıklamasında da bulundu. Açıklamasına devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu zamana kadar yapılan en büyük adamın bu olduğunu dile getirerek sabır ile beklenmesi gerektiğini söyleyerek her alandan atamaları yapılacağını da ifade etti.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor

Kadro Branşı Neler? Açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığına yapılan personel ataması ile birlikte vatandaşlar kadro branşını merak ederken bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Vatandaşlar ise 85 bin personel ataması yapılacak olan sağlık alanındaki branşları şimdiden merak ediyor. Daha önce Resmi Gazete'de açıklanan 27 bin personel alımı Cumhurbaşkanlığı kararı ile gerçekleşmişti. Karara göre; bu yıl sonuna kadar 19 bin 694 uzman doktor, 7 bin 114 doktor, 38 sağlık memuru, 147 ebe, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş doktoru, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli istihdam edildi. Son atama ile birlikte vatandaşlar ise şimdiye kadar en büyük olan atama listesinde hangi kadrolardan yapılacağını araştırıyor. Bunun ile birlikte personel alımında gerekli şartlar da merak söz konusu olurken bu konu hakkında da Sağlık Bakanlığından herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Atama bekleyen sağlıkçılar ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamayı merak ile bekliyor..

Editör: Fikret İMAMOĞLU