Otomobil Sektöründe En Çok Tercih Edilen Araba Belli Oldu! Hangi Araba Rağbet Görüyor? Otomobil Sektöründe En Çok Tercih Edilen Araba Belli Oldu! Hangi Araba Rağbet Görüyor?
Otomobil sektöründe özellikle son günlerde artan fiyatlar ile birlikte enflasyon oranının da artmasıyla vatandaşlar ne zaman fiyatları normale döneceğini araştırıyor. Özellikle Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş ile birlikte çip krizi baş göstererek otomobil sektöründeki fiyatların artmasına neden oldu. Vatandaşlar ise savaşın son bulması durumunda otomobil sektörünün normale dönüp dönmeyeceğini merak ile beklerken Türkiye'nin çip krizine çagre üreteceğine yönelik bir iddia da gündeme geldi. Kimi iddialar Türkiye'nin kendi yerli çip üretimini yapacağını ve böylece otomobil fiyatlarının da normale döneceğini söylüyor.

Otomobil Sektöründe Fiyatlar Düşüyor mu?

Otomobil sektöründe özellikle fiyatların normale dönüp dönmeyeceği araştırılırken Amerika ve Çin arasında yaşanan gerilim de araba fiyatlarına yansıyacak. Uzmanlar özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasında bir gerilimin yaşanması ya da tansiyonu yükselmesi durumunda otomobil sektörünün de bu durumdan etkileyeceğini belirtiyor. Çünkü Çin dünyada çip üreten ülkeler arasında yer alması ile birlikte yaşanan gerilim de çip üretimini engelleyebilir.