Öğrenci yurtlarına yönelik yeni düzenleme gündeme gelirken alınan bilgiler neticesinde bu sene yurt ve apart fiyatlarının artmasının ardından Yeni düzenlemede gündeme geldi. Alınan bilgiler neticesinde birçok öğrenci bu sene yurt fiyatlarının arttığına yönelik dilekçeler hazırladı. Dilekçelerin gerekli yerlere iletilmesinin ardından alınan bilgiler neticesinde özellikle devlet yurtlarına yönelik yeni düzenlemeler de gündeme geldi. Düzenleme ile birlikte devlet yurtlarının fiyatının artmayacağına yönelik açıklamalar peş peşe yapılırken bunun ile birlikte kira fiyatlarını uygulanan tarifenin öğrenci apartlarına uygulandığı da belirtildi.

Dördüncü Tarımsal Destek Ödemeleri Az Önce Başladı! TC Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre Ödeme Yapılacak! Dördüncü Tarımsal Destek Ödemeleri Az Önce Başladı! TC Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre Ödeme Yapılacak!

Öğrenci Yurtları Ne Kadar Oldu?

Alınan bilgiler neticesinde birçok öğrencinin dilekçe yazmasının ardından devlet yurtları ile birlikte aynı şekilde özel apart ve yurtlara yönelik de düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerin ardından artık apart sahipleri ya da yurt sahipleri istedikleri oranda 1 artış söz konusu yapamamak ile birlikte tıpkı kiralarda olduğu gibi öğrenci apart ve yurtlarında da belli bir oran bazı alınacak. Bu müşteri haber karşısında çok sevindiklerini dile getiren öğrenciler ise artan Apart ve yurt fiyatlarından dolayı kimi öğrenci arkadaşlarının eğitimini yarıda kestiğini de vurguladı.

Editör: TE Bilisim