İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor İhtiyaç Sahibi Ailelere Yönelik Çocuk Para Desteği 2023 Yılında Artıyor

Son zamanlarda ekonomide yaşanan sıkıntılardan dolayı kira artışlarının baş göstermesi ile birlikte artan depozito miktarı da kiracıları endişelendirmeye devam ederken bir takım açıklamalarda art arda yapıldı. Kiraların artması kira sözleşmelerindeki depozito miktarının da yükselmesine sebep olur iken ev sahiplerinin yaptığı bir hata ise adeta pahalıya mal oldu. Her ne kadar artan kira oranının önüne geçmek için hükumet %25 oranında bir zam tarifesi uygulasa dair ev sahipleri her fırsatta yasal olmayan sınırlar dışında ev kiralarını arttırmaya devam ediyor.


Kira sözleşmesinin tamamlanması üzerinden üç ay geçmişse ve kira akdiyle alakalı bir dava açılmış ise bu durumda kiracının talebi üzerine banka depozito bedelini kiracıya geri ödüyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde ev sahibi her ne kadar depozitoyu eve herhangi bir zarar gelmesi durumunda Kiracıdan kesecek olsa bile kiracı eskiyen herhangi bir eşyaya depozito ödemek zorunda da kalmıyor. Tabii bu durumu çok bilmeyen kiracılar ise eskiyen eşyalardan kesilen depozito miktarını ev sahibine vermek zorunda kalıyor.

 

Editör: Fikret İMAMOĞLU