Kiracılara kira desteği sağlanacağına yönelik açıklamalar peş peşe yapılırken bunun ile birlikte vatandaşlar ise kira desteğini nasıl başvuruda bulunabileceklerine dair araştırmalarda bulunuyor. Alınan bilgiler neticesinde kira desteğine başvuruda bulunmak için öncelikle kişinin maddi olarak durumunu iyi olmaması gerekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı özellikle kira desteğinden Dar gelirli ailelerin yararlanabileceğine dikkat çekti. Bunun dışında Dar gelirli ailelerin nasıl kira desteğinden yararlanabileceğine dair detaylar da belli oldu.

Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan! Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan!

Kiracılara Bin 500 TL Destek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından alınan bilgiler neticesinde Dar gelirli vatandaşlara 1500 TL değerinde kira desteği sağlanacak. Bunun ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak kira desteği hakkında konuştu. Başvuruların e-devlet üzerinden alındığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık Dar gelirli ailelere 1500 TL kira desteği sağlanacağını ifade etti. Bunun ile birlikte her aileden bir kişinin kira desteğine başvuru yapması gerektiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık sadece dar gelirli vatandaşlara devlet tarafından kira desteği sağlayacağını söyledi.

 

Editör: Fikret İMAMOĞLU