Halk Bankası'ndan alınan bilgiler neticesinde emekli vatandaşlara yönelik nakit kredi ihtiyacının gündeme geldiği de belirlendi. Geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankalarını seslenerek emekli vatandaşların acil kredi ihtiyacını karşılanması gerektiğini belirttikten hemen sonra 3 kamu bankası da harekete geçti.

Kamu bankaları arasında yer alan Halk Bankası ise emekli vatandaşlara ihtiyaç kredisi vereceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Halk Bankası tarafından yapılan bu açıklamanın ardından emekli vatandaşlar ise bankanın yüzde kaç oranında ihtiyaç kredisi sağlayacağını merak ediyor ve işte haberimizde.

ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor! ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor!

Halk Bankası'ndan Emekli Vatandaşlara Müjde

Emekli vatandaşları müjdeli haberi veren Halk Bankası alınan bilgiler neticesinde 5.000 TL değerinde ihtiyaç kredisi sağladığını ifade etti. Bunun ile birlikte emekli vatandaşların şubeye gelerek 5000 TL değerindeki ihtiyaç kredisinden yararlanmak adına başvuruda bulunması gerektiğine işaret eden Halk Bankası başvuruların başladığını da dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesinin ardından 3 kamu Bankası'nın harekete geçmesi ile birlikte emekli vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletmekten geri durmadı. Şimdi ise emekli vatandaşlar ihtiyaç kredisine başvuruların ne zaman biteceğini araştırsa da Halk Bankası'ndan bu konu hakkında herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

 

Editör: Fikret İMAMOĞLU