Son günlerde hareketlilik üzerine hareketlilik yaşayan özellikle altın ve dolar kurunda gözler yine Amerika faiz kararının açıklanacağı güne çevrildi. Bu hafta yapılacak olan Fed toplantısında 75 baz puanlık bir faiz artırımına gidilmesine kesin gözü ile bakılırken bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

PTT Kredisi ile Kefilsiz ve Şartsız Kredi Almanın Yolu: Başvuru ve Şartlar PTT Kredisi ile Kefilsiz ve Şartsız Kredi Almanın Yolu: Başvuru ve Şartlar

FED Son Noktayı Koyacak

Alınan bilgiler neticesinde bu hafta Amerika faiz kararı ile hem Dolar kurunu hem de altın kurunu etkileyecek. Bunun ile birlikte altına ve dolara yatırım yapan vatandaşlar altın ve doların hangi seviyede ilerleyeceğini merak ederken ünlü ekonomistler altın kurunun yükseliş yaşayacağını aynı şekilde dolar kurunun da bir yükseliş ile karşı karşıya olduğunu ifade etti. Hatta kim ekonomistler dolarım Amerika'nın faiz kararını açıkladıktan hemen sonra 20 TL civarında olacağını ifade etse de kimi ekonomistler ise doların 20 TL'ye kadar yükselmeyeceğini belirtti. Açıklamalar peş peşe gelirken şimdi ise gözler Amerika'nın faizi yükseltip yükseltmeyeceğine çevrildi.