SGK Destekli İhtiyaç Kredisi ile Hemen Nakit İhtiyacınızı Karşılayın! Başvuru Şartları Nelerdir? SGK Destekli İhtiyaç Kredisi ile Hemen Nakit İhtiyacınızı Karşılayın! Başvuru Şartları Nelerdir?

Milyonlarca emekli vatandaşa müjdeli haber: Mart ayından itibaren bankalarda maaş promosyonları artıyor. Seçtikleri bankalara geçmeleri halinde emekli maaşlarına ek olarak promosyon alabilecekler. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla %30 maaş zammı alan emekliler, en düşük emekli maaşının 3500 TL'den 5500 TL'ye yükselmesiyle sevindirilmişti. Şimdi de bankaların promosyon güncellemeleriyle emeklilere daha cazip teklifler sunulacak.

PEŞ PEŞE GÜNCELLEME HABERLERİ GELİYOR

Temmuz 2022'den bu yana bankalar arasında büyük bir promosyon rekabeti başlamıştı. Güncel promosyon rakamları, bankalar tarafından 28 Şubat 2023 tarihine kadar açıklanmıştı ve bu tarihe kadar maaşını taşıyan emekliler 3.000 ila 8.000 TL arasında promosyon alabilecekti. Ancak Mart ayından itibaren bankaların emeklilere verdiği promosyon miktarının en az 17.000 TL'ye kadar yükseleceği kulislerde konuşuluyor.

17.000 TL PROMOSYON HAZIRLIĞI BAŞLADI

Bankalar, EYT'lilerin de maaş almaya başlayacak olmasıyla birlikte emekli sayısının artacağını göz önünde bulundurarak yeni hazırlıklar yapıyor. Mart ayından itibaren emeklilere daha yüksek promosyon teklifleri sunulması planlanıyor. Kulislere yansıyan ilk bilgiler, promosyon miktarının en az 17.000 TL'ye kadar yükseleceği yönünde.

EYT DÜZENLEMESİ VE TAHHÜT SÜRESİ

Bildiğiniz üzere EYT düzenlemesi Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketi sonrası biraz uzamıştı. TBMM çalışmalarının 28 Şubat tarihinde başlayacak olması ile birlikte düzenleme de 1 ay ötelenecek gibi görünüyor. EYT'nin çıkması ile birlikte bankaların promosyon miktarını 20.000 ile 25.000 TL aralığına çekeceği tahmin ediliyor. Ancak bu rakamların Nisan ayından itibaren devreye gireceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Mart ayından itibaren bankaların promosyon rakamlarının artacağı konuşulurken taahhüt süresinde bir değişiklik yapılmayacağı belirtildi. Yani emekliler, seçtikleri bankaya taahhüt verdikleri takdirde 3 yıl boyunca promosyon alabilecekler. Ancak bankaların promosyon miktarını artırarak ek koşullar koyabileceği de ifade ediliyor.

Sonuç olarak, emeklilerin maaşlarına ek olarak promosyon alabilecekleri bankalarda Mart ayından itibaren güncellemeler yapılacak. Kulislere yansıyan bilgilere göre en az 17.000 TL'ye kadar yükseleceği belirtilen promosyon miktarının EYT düzenlemesi sonrası daha da artacağı öngörülüyor. Ancak bankaların ek koşullar koyabileceği unutulmamalıdır. Emekliler, tercih edecekleri bankayı dikkatli bir şekilde seçmeli ve taahhüt süresi gibi koşulları da göz önünde bulundurmalıdır.