2023 yılında Türkiye'nin birçok yerinde meydana gelen depremler, birçok vatandaşımızın evlerinde hasar oluşmasına neden oldu. Bu durumda, devletimiz ve bankalarımız, afetzedelerin yaşadığı zorluğu hafifletmek için deprem kredisi kampanyaları düzenledi. Bu kampanyalar sayesinde, depremden zarar gören vatandaşlarımız uygun koşullarla kredi alabilirler. Bu yazımızda, deprem kredisi başvurusu nasıl yapılır, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın deprem kredisi koşulları nelerdir sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

ziraat

ZİRAAT BANKASI DEPREM KREDİSİ

Ziraat Bankası, depremden zarar gören bireysel müşterilere 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketi sunuyor. Bunun yanı sıra, depremden zarar gören KOBİ müşterileri ve çiftçiler için de 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi paketi imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca, bölgede yaşayan müşterilere faizsiz ve masrafsız 5.000 TL nakit avans veriliyor. Ziraat Bankası'nın deprem kredisi kampanyasından yararlanmak için, bireysel müşterilerin en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Başvuru için ise, Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesi ya da şubeleri kullanılabilir.

vakıfbankk

VAKIFBANK DEPREM KREDİSİ

Vakıfbank, depremden zarar gören bireysel nitelikli müşterilere özel 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketi sunuyor. KOBİ müşterileri ve çiftçiler için ise 1 yıla kadar ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketi imkanı sağlanmaktadır. Vakıfbank, deprem kredisi kampanyası kapsamında, bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL nakit avans veriyor. Vakıfbank deprem kredisi için başvuru yapmak isteyenler, Vakıfbank'ın resmi internet sitesi ya da şubelerini kullanabilirler.

halkbank-1

Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan! Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan!

HALKBANK DEPREM KREDİSİ

Halkbank, depremden zarar gören müşterileri için kredi paketlerinin detaylarını açıkladı. Bireysel müşteriler için 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterileri için 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturulduğu duyuruldu. Bu paketlerin hızlı bir şekilde devreye alınacağı belirtildi. Bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL nakit avans imkanı sunulacağı açıklandı.

Editör: Doğuş BİÇER