Asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağı şimdiden merak söz konusu olurken alınan bilgiler neticesinde birçok vatandaş enflasyon oranı ile bağlantılı bir ücret almak istediklerini ifade etti. Bunun ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise bir vatandaşın enflasyon altında ezilmeyeceğini ifade ederek asgari ücrete gönderme yaptı. 2023 yılında asgari ücreti iyileştirecekleri yönündeki çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bakan Nebati, Aralık ayında asgari ücret tespit komisyonunun bir araya geleceğini dile getirdi. Bu açıklamalar ile birlikte vatandaşların gözleri ise 2023 yılında yapılacak olan asgari ücret zammına çevrildi.

Asgari Ücrete Bir Zam Daha

Garanti BBVA'dan Sürpriz Kampanya: Yalnızca Mobil Uygulama ile 10 Bin TL Kazanın! Garanti BBVA'dan Sürpriz Kampanya: Yalnızca Mobil Uygulama ile 10 Bin TL Kazanın!

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret zammına dair konuşarak Türkiye'nin bu sene hem ilk 6 ay ve hem de Aralık ayında asgari ücrete 2 defa zam yapma kararı aldığını ifade etti. Enflasyonun yükseldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buna dair çalışmaların yapıldığını ve Enflasyonun 2023 yılında gözle görülebilir şekilde düşeceğini müjdeledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bu açıklamaların ardından şimdi ise gözler 2023 yılına çevrildi.

 

Editör: Fikret İMAMOĞLU