ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor! ING Bank, 2023 Yılına Damga Vuracak 0 Faizli Kredi Kampanyasıyla Müşterilerini Şaşırtıyor!

2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağı şimdiden merak söz konusu olur iken alınan bilgiler neticesinde bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama gecikmedi. Kasım ayına giriş yapılmasının ardından asgari ücretle çalışanlar 2023 yılında asgari ücretin yüzde kaç oranında bir artış ile gündeme geleceğini merak ederken birçok vatandaş ise enflasyonun altında hiçbir rakamın kabul edilmemesi gerektiğinin bir kere daha altını çizdi. Her ne kadar kimi kulis bilgileri Asgari ücretin 9.000 TL'nin altında olmayacağı yönünde açıklamalar yapsa da bu konu hakkında resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Bunun ile birlikte kimi kulis bilgileri ise 2023 yılında uygulanacak olan asgari ücret tutarının 7.000 ila 7500 TL arasında olacağını ifade ederken Asgari ücretin yine ₺2.000'lik bir artıştan geçeceğini söylüyor. Fakat ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ne de asgari ücret tespit komisyonundan net bir rakama dair herhangi bir açıklama yapılmaz iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu. Enflasyon konusu hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 yılına da değindi.

Asgari Ücret İçin Geri Sayım Başladı 

Kasım ayına giriş yapılmasının ardından Asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlar 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ile beklerken alınan bilgiler neticesinde bu sene 2. defa asgari ücrete zam yapılmış olacak. Bunun ile birlikte her ne kadar gözler asgari ücret hakkında yapılacak olan açıklamaya çevrilse de bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı henüz yapılmadı. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair merak edilen soruların yanıtlarken asgari ücrete ve enflasyona dair de açıklamalarda bulundu. 2023 yılında hiçbir vatandaşın enflasyon altında ezilmeyeceğine dair vurguda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aralık ayında asgari ücreti bir kere daha iyileştireceklerini ifade ederken buna yönelik çalışmaların da devam ettiğini bildirdi. Bunun ile birlikte bilindiği üzere asgari ücrete Temmuz ayında da bir ara zam gelmişti. Şimdi Asgari ücretin 5500 TL'den kaç TL'ye çıkacağı merak söz konusu olur iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın enflasyon açıklaması ve asgari ücreti iyileştireceklerine yönelik çalışmalar vatandaşın merakını daha da arttırdı. Bu açıklamalar ile birlikte gözler ise Aralık ayına çevrildi.