Son zamanlarda büyük hareketlilik yaşayarak gündeme gelen ve düşüş yaşayan Altın fiyatlarının ne kadar olacağını vatandaşlar araştırırken Altına yatırım yapan vatandaşlar ise Altın fiyatlarının normal seviyeye dönüp dönmeyeceğini merak ediyor. Kimi uzman ekonomistler Altın fiyatlarının normal seviyeye döneceğini belirtirken 2023 yılında özellikle gram altın ve çeyrek altın fiyatının % 5 oranında artacağını ifade ederken kimi ekonomistler ise Altın fiyatlarının kasım ayı içerisinde aynı seviyeye döneceğini iddia ediyor. Altın fiyatları hakkında her ne kadar bir takım iddialar ortaya atılsa da Altına yatırım yapan vatandaşlar Dolar kuru ile birlikte altın kurunun neden bu kadar büyük hareketlilik yaşadığını merak ediyor.

PTT Kredisi ile Kefilsiz ve Şartsız Kredi Almanın Yolu: Başvuru ve Şartlar PTT Kredisi ile Kefilsiz ve Şartsız Kredi Almanın Yolu: Başvuru ve Şartlar

Altın Zirveye Çıkacak mı?

Uzman ekonomistler altın fiyatları için 2023 yılını işaret ederken özellikle 2023 Ocak ayında Altın fiyatlarının yükseleceğini aynı şekilde dolar kurunun da altın kuru ile birlikte büyük hareketlilik yaşadığını ifade ederken dolar kurunun da yüksek seviyelere çıkacağını ifade etse de bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmadı. Altın fiyatları hakkında her ne kadar açıklamalar yapılsa da son dönemde en düşük seviyeye ulaşan gram altın geçtiğimiz günlerde 1000 TL üzerinden satıcı ile buluşurken alınan bilgiler neticesinde en son 980 TL'ye kadar geriledi. Gram altın fiyatının düşüş göstermesinin ardından aynı şekilde çeyrek altın fiyatı da büyük bir düşüş ile gündeme gelirken yine ons altının gram fiyatında da gerileme yaşandı. Alınan bilgiler neticesinde cumhuriyet altın fiyatında bir yükselme söz konusu olur iken özellikle Ekim ayında cumhuriyet altın fiyatında % 4 oranında bir gerileme gündeme geldi. Altın fiyatlarında yaşanan bu gerileme ile birlikte Altına yatırım yapan vatandaşlar Altın fiyatlarını ne zaman normal seviyeye döneceğini merak etse de uzman ekonomistler altın fiyatlarındaki bu değişikliğe özellikle Dolar kuru ile birlikte Amerika'nın faiz kararına da bağladı. Şimdi ise gözler Altın fiyatlarının normal seviyeye döneceği tarihe çevrildi..