Altın fiyatlarının Eylül ayının son günlerinde ne kadar olacağı merak söz konusu olurken alınan bilgiler neticesinde FED faiz kararını açıkladıktan sonra vatandaşlar ise bu faiz kararından Altın fiyatlarının ne kadar etkilendiğini araştırıyor. Fedin faizi yüzde 1 oranında düşürmesinin ardından alınan bilgiler neticesinde vatandaşlar ise bu faiz oranının düşmesinde Altın fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Uzman ekonomistler Altın fiyatlarının özellikle Ekim ayında yükseleceğini dile getirirken cumhuriyet altın fiyatının ise FED faiz kararının ardından 6700 liradan raflarda yerini aldığını ifade etti.

Altın Rekora İmza Attı

Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan! Akbank'tan Hemen Başvur, 20.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Avans ve Kredi Kazan!

Geçtiğiniz günlerde Perşembe günü FED faiz kararını açıklayarak faizi yüzde 1 oranında düşürdüğünü dile getirdi. Bunun ile birlikte Faizin azalmasının ardından uzman ekonomistler ise Altın fiyatlarını düştüğünü ifade etse de alınan bilgiler neticesinde Ekim ayında altın fiyatları yine zirveye oynayacak. Ayrıca Altın fiyatlarının düşmesinin ardından çeyrek altın fiyatının 1.600 TL'den satıcı ile buluşurken gram altın fiyatı ise 1.202 TL'den raflarda yerini aldı. Altın fiyatlarının sabit kalmasının ardından vatandaşlar ise Eylül ayının son Haftasına girildiğini ifade ederek altının özellikle hangi oranda ilerleyeceğini de merak ediyor.